21 marca 2017

Zła wola burmistrza

Wole są różne. Na przykład: Żelazowa Wola, Zduńska Wola, Wola Grzybowska koło Sulejówka, Wola Nakonowska koło mojego rodzinnego Włocławka czy Moja Wola koło Antonina. Jest jeszcze dobra wola, wolna wola i zła wola. I właśnie tymi osobowymi wolami chciałbym się krótko zająć, a właściwie, jak to zostało zasygnalizowane w tytule – złą wolą.

            Już jakiś czas temu pisałem na blogu o walających się w różnych pozycjach i różnego rodzaju oponach w Bielawie. Spółdzielnia Mieszkaniowa zareagowała od razu, usuwając te opony, które podczas wcześniejszej akcji nie zostały usunięte. Natomiast Gmina, podlegająca pod burmistrza Piotra Łyżwę, pomimo nawet tego, że do burmistrza wysłałem e-maila zgodnie z zachętą, jak do tej pory nie zareagowała. Nawet nie otrzymałem od burmistrza odpowiedzi, co uważam za jego złą wolę. Zauważam również stosowanie różnych standardów w stosunku do obywateli, skoro na „Oświadczenie Jarosława Florczaka – radnego Rady Miejskiej Bielawy” zamieszczone na DOBIE zaraz na następny dzień była odpowiedź. Pomijam zasadność takiej korespondencji poprzez media, ale potwierdzam jej skuteczność.
            Czy mam napisać skargę w sprawie opon zaśmiecających Bielawę na jakiś portal, aby pan burmistrz na portalu odpowiedział?

            Coś jest chyba nie tak z tą komunikacją. Jeszcze byłoby gorzej, gdybym doszedł do przekonania, że jestem przez burmistrza lekceważony. Mam nadzieję, że nie.




8 komentarzy:

  1. Gmina jako podstawowa jednostka samorządu terytorialnego odpowiada za wszystkie sprawy o zasięgu lokalnym, które – zgodnie z założeniami ustawy o samorządzie gminnym – mogą się przysłużyć „zaspokojeniu zbiorowych potrzeb wspólnoty”. Nawet jeśli prawo wyraźnie nie nakazuje gminom podejmowania określonych działań czy rozwiązywania konkretnych problemów, władze gminy nie mogą tego traktować jako wymówki dla swojej bierności. Gmina powinna aktywnie rozwiązywać problemy mieszkańców! Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym oraz art. 16 ust. 1 Konstytucji RP mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową. Celem działań podejmowanych przez gminę powinno być zaspokajanie konkretnych potrzeb danej wspólnoty samorządowej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, że jest pan lekceważony. Jak każdy kto ma własną opinię inną niż łyżwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Boże jakie to przykre, nawet żałosne...i prymitywne...ale coż...panie Bolesławie... jeszcze trochę wytrzymamy..dzięki, że pan jest...

    OdpowiedzUsuń
  4. To się nazywa ignorancki stosunek do obywateli

    OdpowiedzUsuń
  5. Cytując klasyka : A kim Ty w ogóle jesteś pajacu?
    Odwaliło Ci od pisania tego bloga, myślisz ,że jesteś wpływową personą w Bielawie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Klasykowi odpowiem krótko klasykiem - "Myślę, że jestem".

      Usuń
  6. Według ustawy rzecznik ma 14 dni na odpowiedź i ani dnia dłużej.

    OdpowiedzUsuń
  7. Brawo Panie Bolesławie! Za tą odpowiedź...także klasykiem.
    A że ja także nie gardzę owym cogito...Do komentarza z 22.03.h 07:02 muszę podkreślić by nie umknęło uwagi, że gmina i samorząd gminny to przede wszystkim R A D A a burmistrz jest jej organem wykonawczym.
    Michał

    OdpowiedzUsuń

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.