W oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016
Czas przygotowań spotkania Papieża z młodzieżą w Krakowie jest równie ciekawy i wymagający jak finalne dwa tygodnie. Od roku wielu ludzi w całej Polsce pracuje nad projektami, które mają jeden cel: wprowadzić Kościół w atmosferę święta młodych całego świata.
13 kwietnia 2014 roku rozpoczęła się peregrynacja Krzyża ŚDM i ikony Matki Boskiej Salus Populi Romani. Symbole ŚDM zostały przekazane z Rzymu polskiej młodzieży – obecnie Krzyż peregrynuje po parafiach Ukrainy, stamtąd zostanie przetransportowany do Mołdawii, na Węgry, Słowację, po czym znów wróci do Polski.
10 września ponad 80 osób z całego kraju, odpowiedzialnych za przygotowania ŚDM Kraków 2016, zjechało do siedziby Episkopatu w Warszawie na spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży
Autorzy programów formacyjnych na rok 2015 chcą zachęcić diecezje, by aktywizowały wiernych do prac na rzecz swoich parafii w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Ks. Grzegorz Suchodolski - sekretarz generalny komitetu organizacyjnego ŚDM w Krakowie - chciałby, by „młodzi nie szukali spotkań gdzieś daleko lub jedynie w bardzo prężnych ośrodkach, ale by propozycję formacji duchowej znaleźli u siebie”. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób zbuduje się wspólnota polskiego Kościoła i oczekiwanie na spotkanie z Papieżem stanie się też czasem osobistego wzrostu duchowego Polaków.
27 września br. w auli domu parafialnego odbyło się spotkanie dla chcących włączyć się w wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie . Spotkanie poprowadził diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży ks. Paweł Łabuda. Istotną sprawą w przygotowaniach do ŚDM jest – jak mówił ks. Paweł – wykorzystanie potencjału, który jest w młodych ludziach, w formie wolontariatu, zarówno na szczeblu krajowym, jak i diecezjalnym czy parafialnym. Dużym wyzwaniem dla diecezji będą także Dni w Diecezjach, które poprzedzają centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie młodzi pielgrzymi z zagranicy mają okazję poznać życie polskich parafii i ich rodzin, kulturę naszego kraju i poszczególnych regionów.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z Głuszycy, Mieroszowa, Jugowa, Szczawna Zdr., Wilkowa, Niemczy i Bielawy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.