30 października 2014

PZPR odc. 35

   
    Partia w „Bielbawie” miała niewątpliwie dużo pracy. Ambitny plan działania KZ pod przewodnictwem nie mniej ambitnego I sekretarza Ryszarda Dźwiniela, powodował, że PZPR w zakładzie widoczny być musiał. Konferencje, narady, a nawet fora nie pozwalały nawet pomyśleć, że rządzi nie kto inny niż PZPR. Partia zajmowała się więc wszystkim.
            15 stycznia 1987 roku na posiedzeniu Egzekutywy KZ zajęła się stanem racjonalizacji w zakładzie. Bardzo poważna sprawa, a najważniejsze, że Partia mogła wysłuchać niezadowolenia racjonalizatorów i zobowiązać kogo należy do uzdrowienia sytuacji w zakładzie choć nie na długo, bo czym potem by się zajęła, jeśli podjęte działania odniosłyby pozytywny skutek na stałe. I stąd stwierdzenie:

         Podsumowując dyskusję, I sekretarz KZ Ryszard Dźwiniel stwierdził potrzebę zdecydowanego zajęcia się zagadnieniem przez administracje zakładu. No, a jak sekretarz stwierdził, to już nie było zmiłuj się.






1 komentarz:

  1. Prośba ojca o prawo łaski dla skazanego na karę śmierci.
    "Dostojny Obywatelu Prezydencie!
    Doszła mnie tragiczna wiadomość,że wyrok Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie,skazujący mego syna Augusta Emila Fieldorfa(2-ga imion) na karę śmierci został w ostatnich dniach zatwierdzony przez Najwyższy Sąd Wojskowy.
    Jestem starcem ,liczącym 87 lat życia-emerytowanym maszynistą kolejowym,pochodzenia czysto robotniczego.W okresie okupacji straciłem syna Jana,lotnika,który został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen.Żona moja,Agnieszka,zmarła w 1941 r.,do czego przyczyniła się sytuacja i losy aresztowanego przez hitlerowców syna.Obecna wiadomość o grozie śmierci, która zawisła nad głową drugiego z mych dzieci,jest z kolei dla mnie ciosem już nie do zniesienia.
    Zwracam się tedy,ja,zgrzybiały starzec,do Dostojnego Obywatela Prezydenta z najgorętszą prośbą ojcowskiego serca,o skorzystanie z konstytucjonalnego prawa łaski w stosunku do mego syna Augusta Emila(2-ga imion)Fieldorfa.
    Andrzej Fieldorf"

    Prośba ojca została odrzucona;wyrok na generale Fieldorfie wykonano 24 lutego 1953 r.
    Kiedy o prawie łaski decydował Bolesław Bierut wykonano 2680 wyroków.

    www.youtube.com/watch?v=wIZAqZPVV8
    www.youtube.com/watch?v=6syh2qTnw1k
    -albo:
    Czerwone dynastie w MSZ(1)-Prof.Jerzy Robert Nowak
    Czerwone dynastie w MSZ(2)-Prof.Jerzy Robert Nowak
    Henryk

    OdpowiedzUsuń

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.