25 lutego 2015

A może parking?

   
  Tak sobie jeżdżę składakiem po Bielawie i szukam, gdzie by tu jeszcze zaproponować parking? Zasadniczo nie ma z tym problemu, a mieszkańcom Bielawy warto coś pożytecznego zrobić, choćby po to, żeby zagłosowali w następnych wyborach na dobrego burmistrza i dobrych radnych. Oczywiście nie dotyczy to radnych dożywotnich, bo oni już są tak dla miasta zasłużeni, że nawet bardzo starać się nie muszą o następną kadencję, no chyba starać się, aby nie podpaść, albo nie zrobić gafy. A którzy to radni? To przecież wszyscy wiedzą, a artykuł ma być o kolejnym parkingu, a nie o radnych. Do tematu jednak będziemy wracać; na pewno przy najbliższej imprezie ze sceną, albo dniem działkowca i przy innych sytuacjach.

            Otóż jest takie miejsce docelowo na parking przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Radość” przy obwodnicy. Po prawej stronie wejścia na działki zrobiono bardzo fajny parking, o którym już pisałem i dzieło to można by pociągnąć też po drugiej stronie. Nie mówię, że od razu, ale od razu można przygotować tam grunt, poprzez zasypanie rowu, który jest jednocześnie śmietnikiem, a w lato wylęgarnią komarów. Nie przypuszczam, żeby było potrzebne tam jakieś odwodnienie. No i wyrównanie terenu.
Ktoś „bez pojęcia” posadził tam jakieś drzewka, które można przesadzić w inne miejsce. Teren ten ogólnie wygląda na dziki, osuwa się chodnik do rowu, a rowerzyści i spacerowicze, mają okazję popatrzeć, co wyrzuca się do rowu, albo co do rowu przywieje wiatr.
Myślę, że ta propozycja to bardzo dobry pomysł. Jeśli któryś z szanownych radnych zechciałby zgłosić go na Komisji lub Sesji, to koniecznie proszę zaznaczyć, że to wymyśliłem ja. Innych moich pomysłów, też to dotyczy.
Ktoś kiedyś na forum podpowiadał mi, żebym znalazł jakieś pieniądze dla miasta. Trochę mogę znaleźć. Ponad 300 tys. zł przez cztery lata będą nas kosztować radni. Niech się zdeklarują i przekażą swoje diety na rzecz Bielawy. Proste. No i dalej podtrzymuję, że są niepotrzebni, bo oprócz tego, że trzeba im płacić, to jeszcze zajmują burmistrzowi czas i niepotrzebnie zaprzątają głowę.
Drugie pieniądze, to zlikwidować Straż Miejską. Wg mnie jest zupełnie niepotrzebna, a i w kraju staje się już niemodna. Co prawda po likwidacji wzrośnie wskaźnik bezrobocia, ale też myślę, że ci mundurowi w kolejce do UP za taka pracę, jaką wykonują, ustawiać się nie powinni. Od razu na Wrocław do „Amazona”, albo zakosztowanie własnego chlebka, a nie miejskiej posadki.

No i już jutro rozejrzę się za następnym parkingiem.









15 komentarzy:

  1. Panie Bolesławie szykuje nam się Baden Baden i najazd turystów!
    Rozwój turystyki w Górach Sowich był tematem spotkania Zarządu Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich,które odbyło się w Dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bielawie.
    W spotkaniu udział wzięli:Piotr Łyżwa-burmistrz Bielawy,Andrzej Hordyj-zastępca wójta gminy Nowa Ruda
    Dorota Konieczna-Enzoel-burmistrz Pieszyc,Marek Chmielewski-wójt gminy wiejskiej Dzierżoniów,
    Paweł Gancarz-wójt gminy Stoszowice i Aleksander Siódmak-prezes Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego.
    Omawiano wstępne propozycje związane z rozwojem i promocją Gór Sowich.Wszystko to w ramach
    przygotowań do walnego zgromadzenia,które odbędzie się 23 kwietnia br.
    Wówczas mają zapaść pierwsze decyzje,dzięki którym turyści będą w przyszłości częściej wybierali
    Góry Sowie,jako miejsce aktywnego wypoczynku.

    Ile już takich narad i spotkań się odbyło?Ile"wielkich projektów"wylądowało w szufladach?
    Kolej Sowiogórska,Zalew Sudety,wyciąg w Potoczku-lista jest długa!

    Zima jaka jest,każdy widzi,przynosi straty właścicielom ośrodków zimowych i raczej nie należy się spodziewać powrotu zim z ub.wieku(CH4).Wszystkie ośrodki w Kotlinie Kłodzkiej ostro naśnieżają stoki,wyciągi działają,jednak nie wszystkie,bo naśnieżanie to duże koszty.

    Bielawa powinna oszczędzać na zużyciu energii elektrycznej! Wieczorem,widzę nad Rymarzem i Kalenicą ogromną poświatę.Co Wy tam w Bielawie oświetlacie?Ulice czy Kosmos:)
    I to w Międzynarodowym Roku Światła-2015.
    Warto wspomnieć przy tej okazji,że Polacy wytwarzają najlepsze na świecie detektory podczerwieni
    i najnowszej generacji światłowody.Polska jako piąty kraj wprowadziła linię światłowodową dla telekomunikacji.Duże sukcesy odnoszą polskie ośrodki badawcze w technologii ciekłych kryształów
    oraz kryształów azotku galu dla niebieskiej fotoniki i optoelektroniki.
    Można by wymienić jeszcze wiele sukcesów polskiej nauki,ale jest jeden problem-polscy politycy,oni są w stanie wszystko zniszczyć swoją głupotą-każdy sukces.
    Polska energetyka to ogromny plac budowy.Dzięki wielomiliardowym inwestycjom(30 mld)odsunięta została perspektywa blackoutu w energetyce,która zagrażała Polsce,gdyż do 2020 roku mają być
    wyłączone bloki w nieefektywnych elektrowniach,o łącznej mocy 6000 MW.Nowe,nowoczesne elektrownie te braki uzupełnią jeśli politycy nie będą przeszkadzać i dopasowywać polskiej energetyki
    do"unijnych przepisów".
    Nie rozumiem dlaczego premier Kopacz zablokowała budowę wiatraków na Bałtyku,gdy tymczasem
    Niemcy i Brytyjczycy postanowili wybudować na Morzu Północnym blisko 500 potężnych wiatraków.

    Jak Bielawianie oświetlają Kosmos tutaj: www.blue-marble.de/nightlights/2012/

    Jeśli nie chcecie stać się celem dla UFO-to oszczędzajcie energię i wstąpcie do
    Międzynarodowego Stowarzyszenia Ciemnego Nieba"Mrok"
    :))
    vimeo.com/117511736
    www.darksky.org/about-us
    Henryk

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To Baden Baden Bielawskie raczej kojarzy mi się z golasami w słynnej łaźni. Bielawskie goło i nawet nie wesoło. Nic nadzwyczajnego w Bielawie i okolicy, takie, co to by przyciągnęło turystów przynajmniej z Wrocławia, nie powstanie. Brakuje kasy nawet na uczciwe posprzątanie miasta. Swego czasu miał być zakładany igelit na stoku Góry Krasnoludków. To by chwyciło, ale pomysł realizacji się nie doczekał. Dobrze, że przynajmniej jest kryty basen, na który nie wszyscy ówcześni radni wyrażali zgodę. Nie będę mówił po nazwiskach, bo może by się teraz wstydzili.Pozostaje nam jednak Natura i przynajmniej zadbajmy o nią.

      Usuń
    2. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STGGS ZA ROK 2014
      1. Sowiogórskie Trasy do Narciarstwa Biegowego, przebieralnia dla narciarzy.
      Począwszy od 2012 roku Stowarzyszenie inwestuje także swoje środki finansowe w promocję Gór Sowich w okresie zimowym. W tym celu Zarząd Stowarzyszenia w 2012 roku uruchomił projekt pn. „Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego”. Wspólnie z Nadleśnictwami Bardo, Jugów i Świdnica zostały opracowane trasy, regulamin, zakres odpowiedzialności i czas trwania. W roku ubiegłym STGGS utworzył i sfinansował przebieralnię dla narciarzy w budynku Akwarium na Przełęczy Jugowskiej na mocy umowy z panem Piotrem Babickim właścicielem. Zareklamowaliśmy również nasze trasy biegowe w wydawnictwie pt. „Narciarski Atlas Polski 2014”
      Koszty, które ponieśliśmy w związku z tym działaniem w roku 2014 przedstawiały się następująco:
      - utrzymanie tras sezon 2013/2014 – 0,00 zł
      - utworzenie przebieralni dla narciarzy – 201,01 zł
      - promocja w „Narciarskim Atlasie Polski 2014” – 2 460,00 zł
      Trasy są promowane poprzez naszą stronę www, ulotki w ilości 12 000 sztuk (nasi partnerzy w Gminach, sieć Decathlon), informację na portalach związanych z narciarstwem biegowym, profil Stowarzyszenia na Facebooku, Twitter oraz informację w Narciarskim Atlasie Polski 2014.
      2. Kontynuacja działań związanych z projektem „Góry Sowie – dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska – kampania promocyjno – informacyjna”
      W roku 2012 roku Stowarzyszenie definitywnie zakończyło realizację dużego projektu, który miał na celu przyciągnięcie turystów tzw. weekendowych z terenów województw: Dolnośląskiego, Wielkopolskiego oraz Śląskiego pod w/w. nazwą.
      Dla przypomnienia Stowarzyszenie w ramach tego projektu wykonało :
      a. całoroczną reklamę cało pojazdową na autobusach komunikacji miejskiej,
      b. przeprowadziło kampanię bilbordową,
      c. prasową – artykuły w dziennikach : Gazeta Wrocławska, Głos wielkopolski, Dziennik Zachodni. Zamieściliśmy je w dodatkach na temat turystyki przez 4 kolejne tygodnie
      d. telewizyjną - która obejmowała dwukrotną emisję filmu na antenie sieci telewizji lokalnych (VECTRA) a swoim zasięgiem objęła ok. 300 miejscowości i około 2 mln. mieszkańców z ukierunkowaniem na województwa dolnośląskie, poznańskie i śląskie.
      e. Radiową - dwukrotnie w styczniu i w kwietniu 2011 roku prezentowane były krótkie spoty radiowe (zimowy i wiosenny) w Polskim Radiu Wrocław, Radiu Eska Poznań oraz Radio Plus Katowice
      f. Powstał również film o Górach Sowich, rozpowszechniany na 7 tys. płyt DVD
      g. Wydaliśmy „Rowerownik” jako dodatek do Gazety Wyborczej, który był sygnowany przez Maję Włoszczowską
      h. Rozmieściliśmy na terenie Gór Sowich (w hotelach, pensjonatach, centrach informacji turystycznej itp.) 70 tablic informacyjnych na których prezentuje także wydrukowane w ramach projektu materiały promocyjne.
      i. Całość kampanii zamykała całkiem nowa strona Stowarzyszenia www.gorysowie.org .
      W ramach działań związanych z trwałością projektu Stowarzyszenie corocznie uzupełnia stany brakujących materiałów promocyjnych, które później systematycznie i nieodpłatnie przekazuje podmiotom gospodarczym związanym z turystyką w Górach Sowich.
      W roku 2014 dodrukowaliśmy 52 000 sztuk materiałów promocyjnych (były to : informatory, DL-ki, foldery) za łączną kwotę : 10 381,20 zł brutto.

      Usuń
    3. 3. Targi ITB Berlin 2014
      Z inicjatywy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich w dniu 8 marca 2014 r. odbył się pierwszy rekonesans na targach ITB w Berlinie przedstawicieli Stowarzyszeń działających na terenie Gór Sowich. STGGS zaprosiło i pokryło koszty wyjazdu jednej osoby z każdego Stowarzyszenia.
      Z naszego zaproszenia skorzystały :
      - Stowarzyszenie Partnerstwo Sowiogórskie z siedzibą w Jugowie,
      - Stowarzyszenie Wielka Sowa z Dzierżoniowa,
      - Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich z Ostroszowic,
      - Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy,
      - Stowarzyszenie Kwaterodawców Kraina Sudecka z Owiesna
      - Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety z Głuszycy,
      oraz gospodarze czyli Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich.
      Z różnych względów nie mogli wziąć udziału przedstawiciele:
      - Stowarzyszenia Góry Sowie z Sokolca,
      - Stowarzyszenia Kwaterodawców Gór Sowich z Zagórza,
      - Stowarzyszenia Riese z Ludwikowic Kłodzkich,
      - Sowiogórskie Bractwo Kolejowe z Walimia
      - oraz Stowarzyszenia Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza z Walimia.
      Spotkanie miało też drugi wymiar, służyło poznaniu się, wymianie informacji na temat działań podnoszonych przez poszczególne Stowarzyszenia a także chwilami przypominało typowe spotkanie robocze które miało charakter „burzy mózgów”. Przedstawiciele organizacji w sposób bardzo pozytywny ocenili sam wyjazd a także potencjalne korzyści z tego płynące, już na miejscu pojawiło się wiele ciekawych koncepcji wartych do wprowadzenia a dzięki którym systematycznie będzie zwiększała się liczba turystów odwiedzających nasz piękny zakątek.
      Jako organizatorzy wyjazdu podkreślamy wysoki poziom merytoryczny a także osobisty wszystkich uczestników za co należą się słowa podziękowania dla Zarządów wszystkich Stowarzyszeń za wytypowanie tak kompetentnych przedstawicieli.
      4. Turystyczna Majówka.
      Nasze Stowarzyszenie już cyklicznie co roku w maju uczestniczy czynnie w Turystycznej Majówce na ul. Świdnickiej przy Rynku Głównym we Wrocławiu. Także i w roku 2014 Zarząd podjął uchwałę o wynajęciu stoiska i zaprezentowaniu materiałów promocyjnych z Gór Sowich oraz z Gmin członkowskich STGGS. Nasze stoisko było w tym roku wzbogacone o potrawy regionalne z gminy Pieszyce i Stoszowice
      5. Odznaka turystyczna „Znam Góry Sowie”
      Wiosną 2014 roku zwróciliśmy się z propozycją do oddziału PTTK Ząbkowice Śląskie o wspólne ustanowienie odznaki turystycznej pod nazwą „Znam Góry Sowie”, której autorami i pomysłodawcami są panowie Ireneusz Rogalski i Marek Chmielewski. Propozycja ze strony PTTK została zaakceptowana i tym samym od sezonu turystycznego 2014 jest ona dostępna dla turystów.
      STGGS zdecydowało się pokryć koszty druku Książeczki Weryfikacyjnej oraz tłoczenia odznak a PTTK Ząbkowice sprawuje nadzór weryfikacyjny nad Odznaką oraz jej nadawanie.
      Celem odznaki jest zachęcenie do poznania Gór Sowich, uprawiania turystyki i krajoznawstwa górskiego oraz odwiedzania atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gór Sowich, a skierowany jest głownie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz oczywiście do dorosłych.
      Wytypowaliśmy 30 lokalizacji (atrakcji turystycznych, miejsc, szczytów, schronisk) których zdobycie (odwiedzenie) będzie uprawniało do noszenia odznaki „Znam Góry Sowie”. Odznaka posiada 2 stopnie : Mała i Duża.
      Podpisanie Porozumienia pomiędzy obiema organizacjami nastąpiło podczas Walnego Zebrania Delegatów STGGS w dniu 22.05.2014r.
      Przygotowaliśmy ulotki rozpowszechniane w miejscach sprzedaży książeczek weryfikacyjnych a także specjalną prezentację multimedialną z pokazem której już byliśmy w Przedszkolu „Parkowe Skrzaty” w Bielawie.
      6. Projekt „Promocja Gór Sowich”
      Złożyliśmy do Województwa Dolnośląskiego wniosek o dotację w ramach zadania budżetowego „Upowszechnienie turystyki i promocja walorów turystycznych regionu”. Otrzymaliśmy środki w wysokości 5 000 zł. Projekt pn. „Promocja produktu turystycznego „Góry Sowie” zasililiśmy kwotą 5 500 zł wkładu własnego, a całość przeznaczyliśmy na kampanię radiową (letnią i zimową).

      Usuń
    4. 7. Szczyty w Górach Sowich
      Kolejnym naszym działaniem było wyposażenie 20 najwyższych szczytów Gór Sowich + 5 o szczególnym znaczeniu turystycznym w nowe tablice z podaniem wysokości i koordynatami GPS. Ma to związek z odznaką „Znam Góry Sowie” a także służy poprawie bezpieczeństwa w Górach Sowich poprzez podanie dokładnych danych GPS, które pozwolą np. na bezbłędne dotarcie na miejsce ratownikom GOPR. Oznakowanie tych szczytów pozwoli nam w przyszłości ustanowić odznakę „Zdobywcy Korony Gór Sowich”. Jako ciekawostkę podajemy informację że wraz ze Wzgórzami Włodzickimi Góry Sowie liczą sobie 204 szczyty ( a około 40 z nich nie ma jeszcze swojej nazwy geograficznej)
      8. „Urodziny Wieży 2014”
      Stowarzyszenie Góry Sowie zaproponowało nam wspólne zorganizowanie imprezy pn. „Urodziny Wieży”. Zarząd przystał na tą propozycję i od roku 2014 będziemy wspierać tą imprezę cyklicznie. Po naszej stronie był koszt wyprodukowania okolicznościowego znaczka tzw. Jokera. Urodziny Wieży zawsze będą się odbywać 24 maja w dzień jej otwarcia.
      9. Promocja
      Zarząd zamieścił artykuł promujący Góry Sowie i jego atrakcje w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym a także na własne potrzeby sfinansował zakup dwóch sztuk roll-up.
      10. Strefa MTB Sudety
      Jesienią 2013 roku STGGS podjęło decyzję o odnowieniu i uporządkowaniu tras rowerowych w Górach Sowich. W toku prac okazało się że podobne działania wykonuje Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, które to zarządza podobnymi trasami na terenie Gminy Głuszyca. Doszło do spotkań obu organizacji najpierw w Głuszycy potem w Bielawie, na których została podjęta decyzja o stworzeniu w pełni profesjonalnego PRODUKTU TURYSTYCZNEGO pn. STREFA MTB SUDETY.
      Do tego celu opracowaliśmy szczegółową koncepcję pod nazwą: „Budowa zintegrowanego produktu turystycznego na obszarze subregionu Sudetów - Góry Sowie, część Gór Kamiennych i Wałbrzyskich”, która zakłada powołanie całkiem nowego Stowarzyszenia które będzie się zajmować tylko i wyłącznie takim produktem turystycznym.
      Nowe Stowarzyszenie powstało w dniu 22.02.2014 roku podczas spotkania w Chacie pod Sową na Przełęczy Sokolej wobec zgodnej woli przedstawicieli z terenu gmin : Stoszowice, Dzierżoniów (wiejska), Bielawa, Pieszyce, Nowa Ruda (wiejska), Walim, Głuszyca i Mieroszów.
      W Zarządzie Strefy MTB Sudety znaleźli się przedstawiciele z całego obszaru objętego działaniem.
      1. Janusz Pawłowski – Prezes Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety
      2. Piotr Walczak – Skarbnik Stowarzyszenia MTB Sudety
      3. Ireneusz Rogalski
      4. Artur Jarczok
      5. Grzegorz Bagiński
      6. Piotr Kurczab
      7. Łukasz Pokorski
      Adres siedziby Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety: ul. Grunwaldzka 28a, 58-340 Głuszyca
      Strefa MTB Sudety – kierunki rozwoju
      - Objęcie systemem górskich tras rowerowych regionu zwartego geograficznie z punktu widzenia użytkowników produktu.
      - Promocja produktu pod jedną, czytelną, rozpoznawalną pod względem geograficznym nazwą.
      - Skierowanie produktu do użytkowników w Polsce, Czechach i Niemczech.
      - Pełna unifikacja oznakowania produktu i standaryzacja sposobów znakowania w terenie oraz pozostałych informacji (tablice, mapy itp.)
      - Promocja produktu: druk map pełnego obszaru i map cząstkowych, foldery informacyjne, reklama.
      - Utworzenie sieci punktów dostępowych do Tras Strefy MTB Sudety i głównych punktów z zapleczem: informacja, wypożyczalnia,
      serwis rowerowy, sklep, zaplecze socjalne.
      - Budowa tras singletrack i downhilowych
      - Pozyskiwanie środków unijnych.
      - Pozyskiwanie sponsorów z branży rowerowej, turystycznej i innych.
      - Certyfikacja bazy noclegowej i gastronomicznej.
      - Organizacja cyklu zawodów w kolarstwie MTB o Puchar Strefy MTB Sudety.
      - Utworzenie strony internetowej na wzór zachodnich regionów MTB.
      - Zbudowanie trwałego skojarzenia regionu z produktem –
      NAJLEPSZE MIEJSCE DLA FANÓW KOLARSTWA GÓRSKIEGO W POLSCE.

      Usuń
    5. 11. Puchar „Strefy MTB Sudety”
      W ubiegłym sezonie rowerowym miały miejsce 4 wyścigi w gminach: Walim, Bielawa, Stoszowice, Głuszyca które zorganizowały się pod wspólną nazwą I Pucharu Strefy MTB Sudety. Stowarzyszenie, decyzją Zarządu ufundowało nagrody finansowe dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn na najdłuższym dystansie w wysokości 1000 PLN netto. Wręczanie nagród miało miejsce na ostatnim z wyścigów w Głuszycy podczas uroczystego otwarcia Strefy w dniu 14.09.2014 roku.
      12. Prowadzenie i rozwój produktu turystycznego pn. „Strefa MTB Sudety”
      W wyniku porozumienia podpisanego pomiędzy STGGS a Stowarzyszeniem Strefa MTB Sudety zostały przekazane środki przeznaczone na prowadzenie i rozwój produktu turystycznego pn. „Strefa MTB Sudety”. Wartość policzona jest w wysokości 10 zł za 1 km tras przypadających na obszar objęty zasięgiem terytorialnym sześciu gmin członkowskich STGGS. W drugim roku i latach następnych wartość ta wzrośnie do 20 zł za 1 km.
      13. Sprawy różne
       Prowadzimy rozmowy z innymi Gminami, które obejmują terytorialnie Góry Sowie w celu poszerzenia składu Stowarzyszenia.
       Zebraliśmy i umieściliśmy na naszej stronie www.gorysowie.org informację o wszystkich możliwych odznakach, które może zdobyć turysta odwiedzający Góry Sowie.
       Opracowuję „Bazę Noclegową Gór Sowich 2014”. Wstępne dane pokazują 240 lokalizacje z około 6 000 miejscami noclegowymi.
       W styczniu 2014 roku na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia spotkaliśmy się ze wszystkimi Nadleśniczymi z Nadleśnictw : Bardo, Jugów, Świdnica i Wałbrzych w celu omówienia i koordynacji działań związanych z turystyką w Górach Sowich
       Przekazaliśmy materiały promujące Góry Sowie Stowarzyszeniu Ślężanie- Lokalna Grupa Działania na Międzynarodowe Targi Turystyczne 2014 we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniu Kwaterodawców Kraina Sudecka na targi AgroTravel 2014 w Kielcach.
       Rozpoczęliśmy prace mające na celu utworzenie przez Przedsiębiorców posiadających wyciągi narciarskie wspólnego Skipasu pod nazwą „Skipas Góry Sowie”, oraz podjęliśmy próbę stworzenia koncepcji organizacyjnej tego działania.

      Wystosowaliśmy szereg pism do różnych instytucji w celu podjęcia konkretnych działań i decyzji :
       Interwencja do Starosty Kłodzkiego w sprawie remontu drogi nr 3016D.
       Pismo do Nadleśnictwa Świdnica w sprawie kosztorysu remontu Wieży Widokowej na Kalenicy.
       Pisma do Nadleśnictw Bardo i Świdnica w sprawie budowy kilku wiat w Górach Sowich.
       Pismo do Nadleśnictwa Wałbrzych z propozycją poszerzenia szlaku w okolicach Przełęczy Walimskiej w celu poprowadzenia tam narciarskiej trasy biegowej w sezonie 2014/2015.
       Pismo do DSDiK w sprawie budowy profesjonalnych parkingów z zapleczem sanitarnym na Przełęczach Walimskiej i Woliborskiej.
       Pisma do Starostwa Powiatowego w Kłodzku i Dzierżoniowie w sprawie postawienia znaku „zakaz zatrzymywania się” w rejonie Przełęczy Jugowskiej.
       Interwencja do Ministra Środowiska w sprawie nie umieszczania muflona na liście zwierząt gatunkowo obcych.

      Raczej to Stowarzyszenie nie musi się wstydzić swoich działań.

      Usuń
    6. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STGGS ZA ROK 2014
      1. Sowiogórskie Trasy do Narciarstwa Biegowego, przebieralnia dla narciarzy.
      Począwszy od 2012 roku Stowarzyszenie inwestuje także swoje środki finansowe w promocję Gór Sowich w okresie zimowym. W tym celu Zarząd Stowarzyszenia w 2012 roku uruchomił projekt pn. „Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego”. Wspólnie z Nadleśnictwami Bardo, Jugów i Świdnica zostały opracowane trasy, regulamin, zakres odpowiedzialności i czas trwania. W roku ubiegłym STGGS utworzył i sfinansował przebieralnię dla narciarzy w budynku Akwarium na Przełęczy Jugowskiej na mocy umowy z panem Piotrem Babickim właścicielem. Zareklamowaliśmy również nasze trasy biegowe w wydawnictwie pt. „Narciarski Atlas Polski 2014”
      Koszty, które ponieśliśmy w związku z tym działaniem w roku 2014 przedstawiały się następująco:
      - utrzymanie tras sezon 2013/2014 – 0,00 zł
      - utworzenie przebieralni dla narciarzy – 201,01 zł
      - promocja w „Narciarskim Atlasie Polski 2014” – 2 460,00 zł
      Trasy są promowane poprzez naszą stronę www, ulotki w ilości 12 000 sztuk (nasi partnerzy w Gminach, sieć Decathlon), informację na portalach związanych z narciarstwem biegowym, profil Stowarzyszenia na Facebooku, Twitter oraz informację w Narciarskim Atlasie Polski 2014.
      2. Kontynuacja działań związanych z projektem „Góry Sowie – dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska – kampania promocyjno – informacyjna”
      W roku 2012 roku Stowarzyszenie definitywnie zakończyło realizację dużego projektu, który miał na celu przyciągnięcie turystów tzw. weekendowych z terenów województw: Dolnośląskiego, Wielkopolskiego oraz Śląskiego pod w/w. nazwą.
      Dla przypomnienia Stowarzyszenie w ramach tego projektu wykonało :
      a. całoroczną reklamę cało pojazdową na autobusach komunikacji miejskiej,
      b. przeprowadziło kampanię bilbordową,
      c. prasową – artykuły w dziennikach : Gazeta Wrocławska, Głos wielkopolski, Dziennik Zachodni. Zamieściliśmy je w dodatkach na temat turystyki przez 4 kolejne tygodnie
      d. telewizyjną - która obejmowała dwukrotną emisję filmu na antenie sieci telewizji lokalnych (VECTRA) a swoim zasięgiem objęła ok. 300 miejscowości i około 2 mln. mieszkańców z ukierunkowaniem na województwa dolnośląskie, poznańskie i śląskie.
      e. Radiową - dwukrotnie w styczniu i w kwietniu 2011 roku prezentowane były krótkie spoty radiowe (zimowy i wiosenny) w Polskim Radiu Wrocław, Radiu Eska Poznań oraz Radio Plus Katowice
      f. Powstał również film o Górach Sowich, rozpowszechniany na 7 tys. płyt DVD
      g. Wydaliśmy „Rowerownik” jako dodatek do Gazety Wyborczej, który był sygnowany przez Maję Włoszczowską
      h. Rozmieściliśmy na terenie Gór Sowich (w hotelach, pensjonatach, centrach informacji turystycznej itp.) 70 tablic informacyjnych na których prezentuje także wydrukowane w ramach projektu materiały promocyjne.
      i. Całość kampanii zamykała całkiem nowa strona Stowarzyszenia www.gorysowie.org .
      W ramach działań związanych z trwałością projektu Stowarzyszenie corocznie uzupełnia stany brakujących materiałów promocyjnych, które później systematycznie i nieodpłatnie przekazuje podmiotom gospodarczym związanym z turystyką w Górach Sowich.
      W roku 2014 dodrukowaliśmy 52 000 sztuk materiałów promocyjnych (były to : informatory, DL-ki, foldery) za łączną kwotę : 10 381,20 zł brutto.

      Usuń
  2. Na parkingi teraz nie będzie pieniędzy. Zamiast oszczędności obiecanych przez burmistrza, miasto będzie generować dodatkowe koszty np na zatrudnienie firmy zewnętrznej która ma pozyskiwać środki z UE. Do tej pory robił to Hordyj i urzędnicy a teraz mamy tak dobranych wice burmistrzów ze żaden z nich się na tym nie zna. Poza tym pan Runowicz zajęty jest zmianami prezesów i kierowników Nie ma czasu jak pan na jeżdżenie po mieście i sprawdzanie co dobrego można zrobić dla mieszkańców. Po co?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. He, he, he, "do tej pory" to jako firma zewnętrzna zatrudniany był red baron Dyduch wedle starej komunistycznej zasady, że ręka rękę myje. Jak widzę i na tym polu wraca normalność, no dobrze, zobaczymy jak się sprawy potoczą.

      Usuń
  3. Jest jeszcze kwestia robienia nowych wydziałow w urzedzie. Np wydział promocji i strategii miasta podzielony został na 2 odrębne działy po to, zeby mozna było zrobić 2 kierowników. Były rzecznik (maz radnej Marty Masyk) został teraz kierownikiem działu promocji. Miały byc oszczedności a jest tworzenie dodatkowych, niepotrzebnych działów i stanowisk. Ten dzial robi to samo co wczesniej, zatrudnia taką samą ilość osób tylko podzielono go na 2, zeby było 2 kierowników. Czy przypadkiem jest to, ze kierownikiem promocji zostal Łukasz MAsyk, po tym jak jego żona radna Marta Masyk przeszla z obozu Dzwiniela do obozu Pana Łyzwy??? Może nie przez przypadek powstał klub radnych niezaleznych, którego członkowie startowali od Dzwiniela a teraz są w obozie Łyzwy. Kazdy z nich coś zyskał. Pyziak i Warchoł mają wieksze niz w zeszłych latach dotacje do swoich klubów sportowych a mąż pani Masyk jest kierownikiem (awans z rzecznika). To nie sa przypadki. Teraz załatwia sie przede wszystkim polityczne układy, przyznaje się stolki Nikt nie robi NIC dla dobra naszego miasta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To już zaczyna mnie bulwersować. W Wiadomościach Bielawskich nie wyczytałem o zmianach organizacyjnych w UM robionych pod polityczne układy. Czy każda nowa władza musi tak samo działać jak poprzednia? Nie da się faktycznie pracować uczciwie, a przede wszystkich w sposób przejrzysty? No i co z tego mają mieszkańcy Bielawy?

      Usuń
  4. o takich sprawach nie przeczyta Pan w Wiadomościach. Takie sprawy robi sie po cichu, zeby "prosty ludek" sie nie denerwował. Wystarczy wejśc na strone urzędu ( w kontakty tam gdzie są podane numery do referatów) i tam rozpisany jest podział referatów wraz z wykazem osób ktore w nich pracują.

    OdpowiedzUsuń
  5. Niestety panie Bolesławie jak do tej pory nasza nowa władza nie ma się czym pochwalić a tak wielkie nadzieje mieliśmy związane z Piotrem Łyżwą. To smutne że zaczyna to wyglądać jak zwykle. W sąsiednim Dzierżoniowie też zmienił się burmistrz ale tam się coś dzieje, ul. Batalionów teraz rondo i ul. Piłudskiego. Teraz to wielki bałagan i utrudnienia ale coś się dzieje a u nas prócz kilku ludzi w parku na ulicach cisza. Czekamy na nową władze? Pozdrawiam
    A. Karasiński

    OdpowiedzUsuń
  6. Ma Pan racje. W Dziwrzoniowie zmienil sie burmisterz i widac ze miasto dostalo "pozytywnego kopa" Sa inwestycje, sa nowe projekty, konkretne i ciekawe pomysly na miasto. Dzieje sie i to pozytywnie. A u nas? marazm...

    OdpowiedzUsuń

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.