Strony

10 maja 2020

Trzeba oddać sprawiedliwość


Nie było ostatnio możliwości, aby rozejrzeć się szerzej po Bielawie i jeździłem praktycznie tylko po chleb i na działkę utartymi szlakami. Dzisiaj wybrałem się z aparatem na krótki rekonesans na zbiornik i okolice, bo podobno wiele dobrych rzeczy tam się zadziało. Co prawda pisałem o rozległych parkingach pod koroną zbiornika, ale okazało się to nieprawdą. To nie parkingi, ale przygotowywane fachowo i z rozmachem tereny zielone z jakimiś sadzonkami. Jak na razie jest to w sferze tworzenia, ale myślę, że będzie ładnie. Tak to wygląda na razie z bliska i z korony zbiornika.







    Jednocześnie mam nadzieję, że i parkingi będą, znikną te opony wkopane w ziemię i te wykopane, a pozostawione na tradycyjnym, dzikim, wysypisku śmieci.



         Bardzo poważna inwestycja, to ogrodzenie całej betonowej korony zbiornika stylowymi barierkami. Widać, że dobra stal i masywna konstrukcja. Jest to niewątpliwie zabezpieczenie przed ewentualnym wypadkiem, choć jak do tej pory o żadnym wypadku, aby ktoś wpadł do wody idąc, czy jadąc po betonie rowerem, nie słyszałem.


       Również nowość, to konstrukcje stalowe przy wszystkich schodach przygotowane na ławki takie, jak są pierwsze od plaży.



           Są ładne ławeczki i tak zwane przysiadaki.



        Może będzie też dalej wyłożona kostka chodnikowa.


       Trzeba przypomnieć, że prace przy ulicy z parkingami i budynki przy wejściu na teren „Jeziora Bielawskiego” zostały dokończone już za kadencji obecnego burmistrza, dra Andrzeja Hordyja. Były takie sceptyczne głosy, że obecny samorząd nie będzie inwestował w Jezioro Bielawskie, co okazało się nieprawdą.



    Dalej też inwestuje się w infrastrukturę, robi nowe nasadzenia. Ciekawe jest zainstalowanie drewnianej kładki przy pomoście na wyspę.






        Sama wyspa – to wielki plac budowy. Są już nowe ławki i to w znaczącej liczbie. Robi się nowe miejsca na wiaty, wyrównuje skarpy. Mają być jeszcze schody do pomostów.
            Mieszkańcy już dzisiaj tłumnie walili na zbiornik. Raczej nietrudno było zauważyć, że zachowywali się tak, jakby żadnej zarazy w Bielawie nie było. No i to bałaganienie. Może, jak już będzie wszystko zrobione, to i wstyd będzie śmiecić.








        Co mnie zaskoczyło, to to, że nie ma już tych wiklinowych łuków, które przez lata nam towarzyszyły na zbiorniku. Coś je po prostu zniszczyło i nastał kres tej ozdobie. Można tylko powspominać, a i niejedno zdjęcie w rodzinnych albumach z tego terenu się znajdzie.


     Przy dopływie wody rowem do zbiornika jest uporządkowany teren aż do ulicy Wysokiej i tam właśnie zamontowano zapowiedziane miejsca leżakowe. Jest też mini plac dla dzieci i sporo nowych drzew.




       Należy pochwalić burmistrza dra Andrzeja Hordyja i obecny samorząd, że w duchu perspektywy miasta turystycznego, kontynuowane jest dzieło burmistrza Piotra Łyżwy i poprzedniego samorządu, który po wykupieniu zbiornika odważnie przystąpił do jego zagospodarowania dla nas, wszystkich Bielawian i turystów.




6 komentarzy:

  1. Te kwiatki za wałem to chory pomysł. Po pierwsze tam mało kto chodzi, po drugie to wszystko poniszczą i pokradną. Daje parę dni i będzie po zabawie. Są lepsze miejsca na takie rzeczy, bardziej eksponowane i bezpieczniejsze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może właśnie na taki projekt miasto dostało dotację i stąd to miejsce. Szkoda byłoby, aby ktoś to zniszczył. Może nie.

      Usuń
    2. Infrastruktura wokół obiektu również jest bardzo ważna pamiętajmy, że ma tam powstać osiedle domków więc parkingi, nasadzenia, wszystko co poprawia estetykę terenu i krajobrazu podnosi walory naszej Bielawy .Dziękuję za fotki dawno tam nie byłam i jestem miło zaskoczona pozdrawiam.

      Usuń
  2. prawicowy prostak17 maja 2020 10:49

    Jeszcze tylko takie drzewko na wyspie...
    https://www.youtube.com/watch?v=DXqmGSsy-3A
    :)

    OdpowiedzUsuń
  3. PREMIER WASZ, PREZYDENT NASZ

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I Premier i Prezydent dalej będą nasi.

      Usuń

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.