Strony

16 marca 2017

Pielgrzymka Szlakiem Adama Mickiewicza

Pielgrzymka Szlakiem Adama Mickiewicza
Odpowiedz
15 mar 2017 21:36 (1 dzień temu)
Marian Kopko


Zapraszam do wzięcia udziału a autokarowej pielgrzymce
Szlakiem Adama Mickiewicza we wrześniu 2017 roku.
Serdecznie jednocześnie pozdrawiam od Tronu
Łaskawej Pani z Krzeszowskiego Sanktuarium
-- 
Ks. Marian Kopko 
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

zapraszam na naszą stronę internetową www.opactwo.eu

Pielgrzymka szlakiem  Narodowych Świętych,
Wieszczów i Sanktuariów
Krzeszów – Głogów - Gietrzwałd – Kowno- Wilno – Lida - Mińsk – Grodno - Szymanów – Niepokalanów:    9 września  – 18 września 2017 r

1.      9 września 2017 - Zbiórka grupy w Krzeszowie i wyjazd autokaru godz. 22.00 (parking przy Sanktuarium w Krzeszowie)
a.      10 września - Zbiórka grupy w Głogowie godz. 0.30  (parking przy kościele NMP Królowej Polski  w Głogowie) – przejazd z postojami do Gietrzwałdu;  Msza św. oraz Nawiedzenie Sanktuarium – jedynego na ziemiach polskich,  gdzie objawiła się Matka Boża  (od 27 czerwca do 16 września 1877 roku) w 140 rocznicę Objawień !
Przejazd na nocleg w okolicy Suwałk.   Obiadokolacja.
2.      11 września – Śniadanie - przejazd do Kowna;   Starówka, Zamek i  rzeka Niemen
Msza św. w Pożajściu u sióstr Kazimierzanek Przyjazd do Wilna – obiadokolacja,   wieczorny spacer -Wilno    (by Wight)   Nocleg.
3.      12 września – ­ Śniadanie - Spacer po Wilnie szlakiem wiary i oczami Wieszczów. Msza św. w Ostrej Bramie.  Cmentarz na Rosie.   Obiadokolacja. Nocleg
4.      13 września – Śniadanie. -Przejazd do Troków - Zamek Witolda i tradycje Karaimów. Przejazd do Solecznik – wizyta w polskim kościele - Msza św.   Wizyta na cmentarzu, gdzie Adam Mickiewicz oglądał obrzęd Dziadów. Przejazd na przejście graniczne z Białorusią. Przejazd do Lidy – po drodze miejsce schadzek młodego Wieszcza z Marylą Wereszczakówną. Obiadokolacja.    Nocleg
5.      14 września ­ Śniadanie w Lidze.  Krótkie zwiedzanie Lidy – Msza św. w polskim kościele, przejazd do Iwie – miasta z pomnikiem 4 wielkich religii oraz wyznań, wizyta u Tatarów pielęgnujących tradycje II Rzeczypospolitej. Przejazd do Mińska po drodze Iwieniec  - silny ośrodek kultury polskiej. Zwiedzanie centrum Mińska i nawiedzenie Katedry katolickiej. Obiadokolacja.   Nocleg
6.      15 września - Śniadanie. Przejazd do Miru lub do Nieświeżu (?)  uwaga! z przyczyn logistycznych będzie zwiedzana tylko jedna  rezydencja Radziwiłłów. Przejazd do Nowogródka – Msza św. w polskim kościele – muzeum – Dom Wieszcza.  Przejazd do Grodna – obiadokolacja – nocleg – wieczorne wyjście na miasto nad Niemnem;   Zamek gdzie odbył się Sejm Niemy.
7.      16 września Śniadanie. Msza św. w katedrze w Godnie.  Szlakiem Elizy Orzeszkowej. „Nad Niemnem” – wyjazd nad Niemen do Bohatyrowicz. Wyjazd na Jezioro Świteź. Jeżeli poprzedniego dnia nie uda się tam zatrzymać!  
Po południu  rejs statkiem po Niemnie.   Obiadokolacja.  Nocleg


8.      17 września - Śniadanie  Wyjazd z Grodna i przejazd do Starych Wasyliszek  (dom młodości Czesława Niemena oraz Szczuczyna)  – Msza św.  w polskim kościele - miejsce pamięci Nowogródzkiego Zgrupowania AK i śmierci mjr. „Ponurego” bohatera z Gór Świętokrzyskich. Przejazd do Polski – Nawiedzenie Szymanowa. Przejazd do Niepokalanowa. Późna obiadokolacja.   Nocleg.
9.       18 września-Śniadanie. Nawiedzenie i zwiedzanie Sanktuarium w Niepokalanowie. Msza św.  Obiad i wyjazd w drogę powrotną.  Zakończenie pielgrzymki w Głogowie i Krzeszowie.

Świadczenia :  8 noclegów, 8 śniadań i obiadokolacji, 1 obiad w Niepokalanowie
                           Przejazd autokarem, opieka pilota, przewodnicy w wybranych
                           miejscach i krajach. Opieka duszpasterska  (każdego dnia Msza św.)
Cena pielgrzymki:   700 zł. (PLN)  plus  280 Euro
Uwaga:
1.      Pierwsza wpłata na Listę Pielgrzymkową gwarantuje kolejne miejsce w autokarze.
2.     Wpłaty przyjmuje Kustosz z Krzeszowa osobiście lub bankowo
Chodzi o złotówki (PLN)   Nr konta:   14 1090 1942 0000 0001 0783 8640  
 z dopiskiem „Pielgrzymka”      Wpłaty EURO bezpośrednio do organizatorów !
3.     Telefon do kustosza w Krzeszowie:  75 742 35 92


mgr Józef Wilczak z Głogowa                   Ks. Marian Kopko – kustosz z Krzeszowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.