Strony

9 stycznia 2015

IV Sesja Rady Miasta

       Tym, którzy interesują się sprawami naszego miasta, proponuję zapoznać się z protokołem z Sesji Rady z dnia 30 grudnia 2014 roku. Było tam bardzo ciekawie, jak zwykle, pracowicie i budująco. Wszystkie wnioski zostały przegłosowane i prawie wszystkie zatwierdzone. Dla mnie najciekawszymi wnioskami były: wniosek o zmianę rozpoczynania sesji Rady z godz. 14:00 na godz. 10:00, wniosek o przerwę i wniosek o przełożenie terminu posiedzenia Komisji Oświaty... z 16.02.2015 roku na 2.02.2015 roku. Koniecznie proszę przestudiować, jak głosowali poszczególni Radni na poszczególne wnioski i zapoznać się z załącznikami. Miłej lektury

http://bip.um.bielawa.pl/pl/bip/organy_gminy/rada/rada_miasta_2014_2018/sesje_rady/protokoly_sesji/protokol_nr_4_14

4 komentarze:

  1. Województwo dolnośląskie ma 4-letni program ratowania zabytków.Można do 21 stycznia zgłaszać do Programu opieki nad zabytkami woj.dolnośląskiego na lata 2015-2018.
    Program oraz formularz potrzebny do napisania uwag dostępne są na stronie urzędu marszałkowskiego.
    www.umwd.dolnyslask.pl

    Władze województwa sporządzając 180-stronicowy dokument,określiły główne cele ochrony zabytków na najbliższe 4 lata.Chcą nie tylko dawać pieniądze na remonty i renowację kościołów i pałaców,ale także na zwiększenie poczucia odpowiedzialności za zabytki,które są dobrem wspólnym.
    Nasze województwo jest naszpikowane zabytkami,obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru w skali całego kraju jest 8.277(pałace,dworki,kościoły,kamienice i inne obiekty)co stanowi ok.12% zabytków wpisanych do rejestru w Polsce(drugie w kolejności jest woj.wielkopolskie-7.077,a trzecie mazowieckie-6.760).
    Henryk

    OdpowiedzUsuń
  2. W projekcie o Bielawie, jak kot napłakał. Wspomniany jest jedynie zakład Dieriga w kontekście przemysłu włókienniczego. Ciekawe, jak nowe władze skorzystają z ostatniej takiej możliwości ratowania zabytków w naszym mieście. Zobaczymy, ile i jakie projekty pan Łyżwa rozpisze ze swoim nowym zespołem, aby pozyskać środki na ratowanie zabytków. Baaaaardzo ciekawe jakich to mamy nowych specjalistów. Myślę, Panie Bolesławie, że warto się temu przyjrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mam pojęcia, czy nasze władze nawet wiedzą, że są takie możliwości i czy wiedzą, jak do tego się zabrać i maksymalnie wykorzystać. Mam nadzieję, że strona internetowa Urzędu Miasta będzie również po to, żeby mieszkańców informować o zamierzeniach, postępie w realizacji i wynikach z rozliczeniem projektu. Po co domyślać się, jak może być przecież wszystko powiedziane.

    OdpowiedzUsuń
  4. Lepiej, żeby wiedzieli.

    OdpowiedzUsuń

Proszę o tematyczne, nie obraźliwe i kulturalne komentarze.